fbpx
-->

#fajnebabki

    jesteście gotowe
na rozpoczęcie przygody

z henną?

Henna bez tajemnic!

Poniżej znajdziesz zbiór odpowiedzi na pytania dotyczące henny.

Znajdziesz tu wszystko, co powinnaś wiedzieć, aby dobrze przygotować się do koloryzacji i odpowiednio ją przeprowadzić.

1. Od jakiego wieku mogę używać henny?

Henna do koloryzacji brwi nie może być stosowana u osób poniżej 16 roku życia i reguluje to Rozporządzenie o Produktach Kosmetycznych.

2. Po co używa się henny?

Henna nadaje trwały efekt koloryzacyjny na włoskach. W zależności od wybranego przez Ciebie produktu – możesz cieszyć się kolorem od 3 dni do nawet 4 tygodni. Ponadto henna podkreśla oprawę oka, nadając Twojej twarzy wyrazisty wygląd. Odpowiednia stylizacja brwi modeluje rysy twarzy i może optycznie zatuszować jej ewentualne mankamenty.

3. Czym jest henna do brwi?

Henna do brwi to produkt kosmetyczny, którego nazwa wzięła się od rośliny Lawsonii Inermis, nazywanej kolokwialnie henną. W rzeczywistości henna do brwi nie musi posiadać prawdziwej, roślinnej henny. Istnieją produkty, które posiadają w składzie zioła, np. henna pudrowa. Jednak większość produktów oparta jest na specjalnie dobranych barwnikach, które występują w postaci proszku, kremu lub żelu.

4. Czy wszystkie henny miesza się z aktywatorem?

Na rynku dostępne są henny, które należy wymieszać z wodą utlenioną. Delia Cosmetics oferuje produkty do wymieszania ze specjalnymi aktywatorami, które kupujemy w zestawie z kremem, proszkiem lub żelem koloryzującym. Niektóre henny wystarczy wymieszać z wodą, np. hennę pudrową od Delii.

5. Czym jest aktywator do henny do brwi?

Aktywator to woda utleniona o różnym stężeniu. Może występować w formie wodnej lub emulsji. Aktywator, jak sama nazwa wskazuje, aktywuje reakcje chemiczną tworzenia barwników.

6. Jakie stężenie aktywatora jest bezpieczne do koloryzacji brwi oraz rzęs?

Zgodnie z Rozporządzeniem o Produktach Kosmetycznych, bezpieczne stężenie do koloryzacji rzęs to 2% natomiast do brwi uznaje się do 3,5%.

7. Czy muszę mieć specjalny sprzęt do wykonania henny?

Henna to zabieg, który z łatwością wykonasz w domowym zaciszu. Wybierając produkty Delia Cosmetics, wszystkie niezbędne elementy masz w zestawie. Do henny tradycyjnej przyda Ci się mały kieliszek i patyczek higieniczny. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki i dobry nastrój!

8. Co mam zrobić przed wykonaniem henny?

Niezależnie od rodzaju henny, wykonaj test uczuleniowy 24 godziny przed planowaną aplikacją. Jeśli po upływie tego czasu na skórze nie wystąpią żadne zmiany, możesz przejść do koloryzacji.  

9. Jak przygotować cerę do koloryzacji brwi?

Wykonaj dokładny demakijaż, najlepiej jeśli użyjesz produktu z wodą, np. żelu czy pianki myjącej. Następnie dookoła obszaru brwi nałóż wazelinę lub dowolny krem, by zabezpieczyć skórę przed zafarbowaniem. I gotowe!

10. Czy mogę regulować brwi po zabiegu henny?

A nawet powinnaś 🙂 Po koloryzacji warto nadać brwiom pożądany kształt przy pomoc pęsety. Nigdy nie wyrywaj włosków przed nałożeniem henny, bo po regulacji brwi Twoja skóra jest podrażniona, a po wyrwanych włoskach w naskórku pozostają puste miejsca, które mogą być nieestetycznie wypełnione barwniikem.

11. Co zrobić jeśli henna wyszła zbyt ciemna?

Po pierwsze, bez paniki. Jeśli chcesz zneutralizować kolor wystarczy mydło i ciepła woda. Nałóż na płatek kosmetyczny odrobinę mydła i zwilż go ciepłą wodą. Pocieraj delikatnie łuk brwiowy przez kilka minut. Kolor powinien stać się trochę mniej intensywny. Możesz użyć też płynu do demakijażu.

12. Czy mogę farbować rzęsy henną?

Do koloryzacji brwi musisz użyć produktu specjalnie do tego zaprojektowanego, gdyż nie każda henna nadaje się do koloryzacji rzęs. Reguluje to Rozporządzenie o Produktach Kosmetycznych. Jeśli chcesz nadać swoim rzęsom koloru, użyj henny żelowej do brwi i rzęs od Delii.

13. Czy mogę używać henny jeśli mam cerę wrażliwą / naczynkową?

Tak, możesz. Przy postępowaniu zgodnie z instrukcją i przestrzeganiu środków ostrożności, nie masz przeciwwskazań do stosowania henny.

14. Czy henną do brwi mogę robić tatuaże na ciele?

Nie. Barwniki zastosowane w hennie są dozwolone do stosowania tylko do koloryzacji brwi. Reguluje to Rozporządzenie o Produktach Kosmetycznych.

15. Czy każda henna barwi skórę?

Tak, z założenia każda henna barwi skórę, jednak nie każda skóra zostanie zabarwiona przez hennę. Zależy to od rodzaju skóry (sucha, tłusta), odczynu i jej indywidualnych predyspozycji.

16. Co dają zioła w hennie do brwi?

Jeżeli w składzie henny do brwi znajdują się zioła, to bardzo dobra wiadomość dla Twoich włosków. Henna pudrowa od Delii zawiera chnę indyjską – zioło, które pielęgnuje i wzmacnia brwi.

17. Czy henna do brwi bez ziół jest gorsza?

Zdecydowanie nie. Henna do brwi z ziołami i bez to po prostu dwa, zupełnie różne produkty. Pamiętaj, że wybierając produkt idealny dla Ciebie należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: trwałość efektu, liczba aplikacji, forma koloryzatora czy cena. Dopasuj hennę idealną dla Ciebie.

18. Czy henna do brwi posiada jakieś pielęgnujące składanki aktywne?

Zależy to od rodzaju produktu. W hennie kremowej od Delii znajdziesz olejek arganowy i D-pantenol, henna żelowa zawiera D-pantenol, henna jednoskładnikowa wzbogacona jest o olejek arganowy, natomiast henna pudrowa posiada naturalne zioła.

19. Czym zmywać hennę do brwi?

Hennę do brwi należy zmywać po upłynięciu wyznaczonego czasu wacikiem nasączonym letnią wodą.

20. Jak długo trzymać hennę na brwiach?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj henny wybrałaś. Rekomendujemy, aby hennę tradycyjną, żelową, jednoskładnikową i kremową trzymać na włoskach od 5-10 minut, natomiast pudrową 10-20 minut. Pamiętaj, że im dłużej trzymasz hennę na brwiach, tym ciemniejszy kolor uzyskasz.

21. Czy mogę wykonać hennę w obecności dzieci lub zwierząt?

Tak, oczywiście. Chroń jednak dzieci i pupile przed bezpośrednim kontaktem z henną.

22. Czy wszystkie henny na rynku są bezpieczne? Jak to zweryfikować?

Wszystkie kosmetyki wychodzące na rynek muszą być bezpieczne. Jeśli chcesz się upewnić, że Twoja henna jest bezpieczna – sprawdź stężenie aktywatora, pamiętając że do koloryzacji rzęs powinno wynosić 2%, a do brwi do 3,5%.

#fajnababko

    masz inne
hennowe

pytanie?

Napisz od nas!

eyebrowexpert@delia.pl

Eksperci Od Brwi udzielą Ci odpowiedzi najszybciej jak się da!

lub pobierz

darmowy e-book

„Poradnik Eksperta do Spraw Brwi”!

Klikam i pobieram za darmo

Podaj adres email na który otrzymasz link do pobrania darmowego poradnika.

Polski